Podłączenie kompa do internetu

Dział sekcji Hardware, czyli sprzęt komputerowy: oprogramowanie, podzespoły, nowinki techniczne itp.
Awatar użytkownika
_Mark-Blackburn_
Administrator

Podłączenie kompa do internetu

Post#1 » 14 kwie 2017, o 15:35

Otóż sprawa jest taka. Za miesiąc, może dwa przeprowadzam się do nowego mieszkania. Internet i router będę miał w innym pokoju niż komputer i nie ma zbytnio możliwości aby bezpośrednio podłączyć go kablem.
Nie wiem która opcja będzie lepsza, i czy jest w ogóle taka możliwość.
Zastanawia mnie czy można kupić taki "router" który odbiera sygnał WiFi. Postawie sobie go w tym pokoju co mam kompa i wtedy podłączyć go kablem.
Opcja z adapterem WiFi podłączonym na USB średnio mi się podoba.

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Podłączenie kompa do internetu

Post#2 » 14 kwie 2017, o 15:54

Kupujesz kartę sieciową wi-fi na PCI lub switch'a z punktem dostępowym :)

Awatar użytkownika
vSerko

Post#3 » 16 kwie 2017, o 09:55

A nie można przewiercić dziurki w ścianie gdzieś w dolnym rogu i przeciągnąć kabel? Jak będziesz się potem przeprowadzał (o ile to wynajem), to lekko zaszpachlujesz i wszystko

Awatar użytkownika
Witkacy8
Administrator
Kontaktowanie:

Post#4 » 16 kwie 2017, o 19:34

vSerko pisze:A nie można przewiercić dziurki w ścianie gdzieś w dolnym rogu i przeciągnąć kabel? Jak będziesz się potem przeprowadzał (o ile to wynajem), to lekko zaszpachlujesz i wszystko

Czy Ty wiesz ile kosztuje gips???

Awatar użytkownika
_Mark-Blackburn_
Administrator

Post#5 » 16 kwie 2017, o 19:51

Nie ma możliwości aby przebić się przez ścianę, bo pokój w którym chce mieć kompa, bo jest po przeciwnej stronie korytarza. Więc musiałbym przebić się pierw na korytarz, a później z korytarza na kolejnego pokoju, przy czym, wszędzie są położone płytki i panele więc lipa. Chyba ogarnę to na 2 routery i tyle. ;)

Coś na takiej zasadzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
vSerko

Post#6 » 17 kwie 2017, o 08:21

Witkacy8 pisze:Czy Ty wiesz ile kosztuje gips???

Haha, myliony panie !

@mark
wiem na jakiej zasadzie to działa, ale zawsze lepiej byłoby przeciągnąć od głównego routera. Jednak jeśli się nie da, to trzeba kombinować :P

Awatar użytkownika
_Mark-Blackburn_
Administrator

Post#7 » 17 kwie 2017, o 12:06

No właśnie się nie da. :/

Awatar użytkownika
MyAnime

Post#8 » 22 kwie 2017, o 00:37

Jeżeli gniazdko od routera i jakieś w tym pokoju gdzie pc stoi będą jakimś cudem pod jednym bezpiecznikiem możesz użyć rozdzielacza sieciowego:

http://www.euro.com.pl/powerline-transm ... -duo.bhtml

Awatar użytkownika
PawelSqrK

Post#9 » 23 kwie 2017, o 20:37

Polecam http://www.ceneo.pl/36068492 sam korzystam i jest ok, laptop podpięty do tego urządzenia kablem, a urządzenie ściąga wifi z routera, dodatkowo jak byś kiedyś chciał możesz je wykorzystać jako bridge.

Awatar użytkownika
_Mark-Blackburn_
Administrator

Post#10 » 31 maja 2017, o 13:11

Potrzebuje dobry router, który będzie odbierał mi sygnał z innego modemu. Musi obsługiwać sieci 2.4 i 5ghz. Internet o transferze 120mb/ś ma działać bez żadnego ale. Jakieś propozycje? :)

Wróć do „Hardware”